Güneş Kırıcı

Güneş Kırıcı

Güneş Kırıcı Sistemlerin Özellikleri

Çoğu binada doğal ısı ve ışık esas olsa da ve günümüz modern mimarisi tarafından gün geçtikçe daha fazla kullanılan ısı ve ışık bazı durumlarda çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Güneş kırıcı sistemleri ise, ısı ve ışığın yüksek sıcaklıklara ve çok fazla ışığa maruz kalan bir binada ısı ve ışık biçimindeki güneş radyasyonunun azaltılabileceği sistemlerdir.

Tüm camların güneş korumasına ihtiyacı vardır. Görüş ve ışığı yansıtan, bozan ve kısıtlayan geleneksel dış ve iç panjurlardan farklı şekilde çalışan güneş kırıcı sistemleri ise güneş ısısı kazanımını ve parlamayı daha pencereye ulaşmadan görünmez bir şekilde nötralize eden ürünlerdir. Güneşin ısısını ve enerjisini atmosfere yayarak tam görüş çıkışına ve gün ışığı ve doğal havalandırmaya izin veren bu sistemler güneş kırıcı çözümü olarak birçok fayda sağlar ve pasif yapısı nedeniyle mekanik problemlerden veya kullanıcı hatasından etkilenmez.

Güneş Kırıcı Sistemlerin Faydaları Nedir?

Güneş kırıcı sistemler, özellikle ofis binalarının ve kamusal alanların içini önemli ölçüde daha serin tutarak ve aşırı klima ihtiyacını azaltarak verimli güneş koruması sunan ürünlerdir. Verimli, etkili ve sıfır bakım gerektirmesi ile beraber modern mimaride ışık ve ısı kullanımının da artması ile bir binanın en vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir.

Güneş ısısı kazanımını ve güneş parlamasını engelleyen güneş kırıcı sistemler, engelsiz görüş ve doğal ışığa erişim sağlayarak bir binanın sakinlerinin termal, görsel ve çevresel konforunu iyileştirir, gerçek psikolojik ve üretkenlik faydaları olduğu kanıtlanmıştır. Virüs ve durgun hava ile mücadele ettiği kanıtlanan bu sistemler, saf, doğal gün ışığının içeri girmesine izin verirken, yönlü panjurların yukarı doğru laminer hava sirkülasyonu oluşturması için pencereleri kolayca açmanıza izin verir. Klima kullanımını büyük oranda azaltması ile güneş kırıcı sistemlerin en önemli faydalarından bir diğeri ise enerji maliyetlerinden tasarruf sağlaması ve klima ekipmanı ihtiyacını büyük ölçüde azaltmasıdır.

BİZE ULAŞIN

0232 276 40 05

Atölye

GÖRDAĞ PEN
Adres: Zafer Mahallesi
2349 Sokak  No:7
Buca / İZMİR

Tel. 0 232 276 40 05
GSM. 0 533 035 22 02

BİZİ TAKİP EDİN

Çalışma Saatleri :
Pazartesi - Cuma
08:00 - 18:30
Image