Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama nedir? sorusuna cevap olarak kısa bir açıklama yapmak gerekirse; Alüminyum doğrama, en fazla 6 metre olmak üzere farklı farklı uzunlukları bulunan alüminyum profil külçelerin kalıplar yardımıyla bölünüp profesyonel kişilerce işlenerek, elde edilen ürünlerin pencere, cam balkon, vitrin ya da kapı olarak hayatımızda yer alır hale getirilmesi işlemidir. 

Alüminyum profillerin işleniş şekillerinde farklılıklar elde edilen materyalin de farklı alanlarda kullanılmasını sağlar. Hem ekonomik maliyeti hem de oldukça kullanışlı olması sebebiyle alüminyum doğrama sistemleri sıklıkla tercih edilir. Alüminyum doğrama sistemleri ısı yalıtımlı alüminyum doğrama ve ısı yalıtımsız alüminyum doğrama olarak iki farklı şekilde üretilebilmektedir. 

Alüminyum pencere modelleri ile doğrama çeşitleri oldukça farklı seçeneklere sahiptir.  Alüminyum doğrama çeşitleri de birçok seçeneğe sahiptir. En iyi alüminyum doğrama markası ve alüminyum doğrama sistemleri konusunda başarılı firmalar, kullanıcılar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. 

Alüminyum Doğrama Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Alüminyum doğrama sistemlerinin böylesine yüksek bir tercih oranına sahip olmasının belli başlı sebepleri vardır. Bu sebepleri birkaç başlık altında sıralayabiliriz.

  • Alüminyum doğrama dayanıklıdır. Ekstrem bir durum olmadığı sürece (darbe almak gibi) uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Alüminyum doğrama renkleri ile farklı seçenekleri sunulabilmektedir.
  • Pencerelerde tercih edilen alüminyum doğramalar en yüksek ısı yalıtımını sağlar.
  • Kullanıldığı alanlar itibariyle çok çeşitli bir yelpazeye sahiptir.
  • Malzeme ağırlığı bakımından hafif bir malzemesi vardır. Bu malzemenin bakımı oldukça zahmetsizdir.
  • Alüminyum doğrama malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir bir içeriğe sahiptir. Bu özelliği sebebiyle alüminyum profil çeşitleri çevreci olarak adlandırılabilir.
  • Kullanıldığı alanlarda çok yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. 

BİZE ULAŞIN

0232 276 40 05

Atölye

GÖRDAĞ PEN
Adres: Zafer Mahallesi
2349 Sokak  No:7
Buca / İZMİR

Tel. 0 232 276 40 05
GSM. 0 533 035 22 02

BİZİ TAKİP EDİN

Çalışma Saatleri :
Pazartesi - Cuma
08:00 - 18:30
Image